2014-01-04, 19:58
  #1
Bannlyst
Det har ju varit känt i åratal för européer att orientaliska folkslag som kineser, koreaner och japaner inte är empatiska, besitter stora drag av sadism och alltid har de värsta tortyrmetoderna och brist på respekt för mänskliga rättigheter än alla andra raser och folk.

Finns ens koncept som ''människors lika värde'' och ''djurs rättigheter'' för en kines? Det verkar vara koncept som bara finns för den västerländska civilisationen.

Under andra världskriget chockades västerländska soldater åt den japanska brutaliteten, de gillade att sprätta upp bebisar framför deras mammor och annat smått och gott.

Är den stora skillnaden mellan européer och orientaler rent själsligt? Orientalerna är onda, listiga och brutala, besitter noll respekt för djur och människor, älskar att se människor och djur lida medan européer har helt andra själsliga egenskaper?

Kolla hur kineserna behandlar sitt egna folk:

http://www.youtube.com/watch?v=B94trCVCrLo

När en västerlänning ser en sådan video chockas man av sadismen och brutaliteten, hur tänker kineserna? Är det helt enkelt som så att kineser och andra orientaler inte tänker som västerlänningar gör? De ser inga problem med att tortera små bebisar till döds genom att lägga dem i ett rum och sedan skita i dess öde.

Kan man ändra orientalernas sätt att tänka genom att ge dem västerländsk civilisation? För att göra det måste man en gång för alla krossa kinesisk ''civilisation'' där brutalitet är a och o och ersätta den med västerländsk civilisation så att den orientaliska rasen sakta men säkert kan byta bort sin kultur som mest består av grymhet och ondska för den liberala, toleranta och västerländska civilisationen där lika rättigheter är a och o.

Kan ni tänka er en värld styrd av kineser? Tortyr skulle vara ett ämne för skolan och sadism en av grundlagarna i världen, det skulle vara en värld mer likt Mordor i Sagan om Ringen än något vi sett i verkligheten.
__________________
Senast redigerad av Profionn 2014-01-04 kl. 20:01.
Citera
2014-01-04, 20:09
  #2
Medlem
Du verkar bortse från västerlänningarnas historia.
Citera
2014-01-04, 20:12
  #3
Bannlyst
Tror de mest har att göra med att de är så många och därmed så syns det lite mera djävulskap.
Citera
2014-01-12, 23:40
  #4
Medlem
Tror dock en stor del ligger i det orientaliska hierarki systemet.
Citera
2014-01-17, 07:44
  #5
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av OneDoesNotSimply
Du verkar bortse från västerlänningarnas historia.



Upplys oss.
Citera
2014-01-17, 11:21
  #6
Medlem
kvertys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Xipsor
Upplys oss.

Varför läser du inte på istället? Kristna korstågen, häxprocesserna, medeltida tortyrmetoder, Josef Mengele osv, samt alla västerländska krig och vilka hemskheter som utförs i dessa. Men, vi européer är ju jättegulliga och jätteupplysta...
Citera
2014-01-17, 11:26
  #7
Medlem
kvertys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Profionn
http://www.youtube.com/watch?v=B94trCVCrLo

När en västerlänning ser en sådan video chockas man av sadismen och brutaliteten, hur tänker kineserna?

Har du tittat i MGB-forumet? Eller det kanske bara asiater som hänger där?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in