2013-07-23, 00:55
  #121
Medlem
1979s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av skrikande_gris
Hej på dig.

Utvecklaren för appen här. Det finns en tråd i systemutvecklingsforumet/egna projekt för appen om du vill följa det senaste som händer. (finns även en direktlänk till tråden från "Om-sidan" i appen)

Som svar på din fråga/önskemål: Det är inte omöjligt att fixa, men heller inget jag skiter ur mig på 15 min Jag tycker själv att det skulle vara en smidig funktion att få med så jag lägger den på min todo-lista. Kan inte lova något, men ska försöka att fixa det till nästa version som en inställning i appen.

Men ett tips tills vidare: Du behöver inte klicka på "prickarna". Det räcker med att du klickar på fältet där det inte finns någon knapp (alltså till vänster om "hem-knappen"). Då kommer menyn upp och alternativet "längst ner" ligger direkt på stället där du klickade. Då sparar du iaf förflyttningen med handen.

Hej skrikande_gris!

Toppen! Tack för appen!
Citera
2013-09-22, 18:25
  #122
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Durst
Inga problem! :)

Fungerar Aktuella Ämnen för er?

Aktuella ämnen fungerar ICKE för mig.

När någon länkar till en annan Flashback-tråd hamnar jag alltid på en och samma tråd, om någon dödskjutning i Botkyrka.

Jag har en iPhone 4S, iOS 7, det var precis samma på iOS 6 :-(
Citera
2013-09-22, 19:25
  #123
Medlem
Android: När man skriver att långt inlägg scrollas det ej ner - dvs man ser ej vad man skriver eftersom tangentbordet är i vägen. Man måste fälla ner tangentbordet för att kunna läsa vad man skrivit. Detta sker framförallt när man citerar inlägg.
Citera
2013-09-24, 20:02
  #124
Medlem
Är Flashback-appen värd att köpa (bra eller anus)?
Citera
2013-09-24, 20:20
  #125
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Kaymano
Är Flashback-appen värd att köpa (bra eller anus)?


Prova gratis-varianten först och testa
Citera
2013-09-25, 10:36
  #126
Medlem
Knotknets avatar
Jag uppgraderade appen idag och den funkar inte alls. Kraschar hela tiden bara. Någon annan som har samma problem?
Citera
2013-09-26, 11:38
  #127
Medlem
ninjutsus avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Knotknet
Jag uppgraderade appen idag och den funkar inte alls. Kraschar hela tiden bara. Någon annan som har samma problem?
Ja, har exakt samma problem.
Citera
2013-09-29, 17:39
  #128
Medlem
Ursälta min idioti men hur fan skriver man ett nytt inlägg i en tråd?
Citera
2013-10-22, 07:48
  #129
Medlem
brandvarnares avatar
Jag kan inte läsa i trådar med appen, bara se en lista vilka trådar som finns, när jag trycker på en tråd så är det bara svart och den påstår att det endast finns en sida fast jag vet att det finns flera. Buggfix önskas!
Citera
2013-10-27, 02:15
  #130
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Kaymano
Är Flashback-appen värd att köpa (bra eller anus)?

Dem som hänger ofta på Flashback kommer finna att appen värt pengarna trots alla buggar som den har. Använder appen på iOS. De släppte nyligen en ny uppdatering, dock förstår jag inte varför den inte har anpassats till 5an eller att man kan prenumerera på ämnen. Det är nog hög tid att släppa en release som är betydligt mindre buggig känner jag. Väldigt störigt att behöva stänga av appen hela tiden för att den ska uppdatera sig. Dessutom märkte jag nyligen att på "nya inlägg" har de bara 10 st nu. Tidigare var det 50 st. Lite trist...
Citera
2013-12-26, 13:57
  #131
Medlem
svampdamps avatar
Avinstallerar denna app nu. Tanken är god men pallar inte att den krashar hela tiden.
Citera
2013-12-26, 14:04
  #132
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av svampdamp
Avinstallerar denna app nu. Tanken är god men pallar inte att den krashar hela tiden.

Jag håller med dig. Börjar bli less på det, som det är nu är det till och med bättre att köra i browsern. Har köpt appen... Note 2 Android 4.3
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in