Citat:
Ursprungligen postat av
CattasBubbla
AN säger ju att han inte fick ovanligt mycket mess mycket sms så jag kan inte alls se att det är konstigt att hon inte reagerar och frågar mer, det skulle ju vara än konstigare om hon tjatade om vem som messade varje gång kan jag tycka. Han får sannolikt mycket mess rent generellt så varför skulle hon reagera mer just denna dag.
Mm, jodåsåatte, messen ifrån S*efan handlade om kostnad för resor, utbildning och personalvård, självklart berättade MB för AN om att S meddelat sig om det här, mitt i bröllopsuppvaktningen på en restaurang, AN var troligen mycket intresserad.
Nej, antingen så har AN frågat eller så har hon snokat i mobilen, helt övertygad. Hon var ytterst nyfiken på vem MB hade osmakligheten att ägna intresse istället för det nygifta paret, helt övertygad. Jag tror att hon även har full koll på VB(Alias) meddelanden den där kvällen. Just då förstod hon säkert inte, men när MB några dager efteråt avslöjar sin affär med VB så kröp det troligen fram att täcknamnet stod för VB i MB mobil, AN förstod då att VB troligen var död. Får jag tro så utan att någon går i taket?