Citat:
Ursprungligen postat av
Theforeigner
Det är möjligt att det är händelsen med LJ det handlar om.
Problemet är bara att LJ, som var en vänn av VB, säger att den händelsen du talar om hände hemma hos KJ, altså innomhus, i Luleå och att det hände den 12 Mars, altså 17 dagar tidigare + att AH sa att
våldtäkten den 29 Mars hände i Boden, utomhus och av okänd man och altså den 29 Mars.
Och sist, vad har du för problem eftersom att du så ofta tydligen har behov av att göra ner andra bara för att man inte tycker som du???
Du är helt enkelt en förbaskat otrevlig människa.
FUP 1044
Citater:
"På fråga så tror LJ att det här inträffade den 12/3."
Fel!
Lars J. säger visserligen
den 12/3. (1045)
Men av FB-konversationen framgår att något skedde natten före
den 28/3. (1046-1047)
Detta bekräftas av förhöret med Axel H. som anger tidpunkten till
den 27-28/3. (1075)
Det rör sig alltså om
en händelse, som
inte har något med KJ att göra!
I övrigt har jag inga problem med dig för att du har
en annan åsikt, utan
på grund av ditt tillvägagångssätt.
Du plockar ut textbitar i FUP, postar dem, tillsammans med insinuanta kommentarer av typen: "Intressant!" "Kan det vara en slump?" etc.
Du har
misstänkliggjort 30 personer de senaste tre veckorna genom detta agerande, utan att ens ha vågat säga vad det är som som gör dessa personer misstänkta.
Det är ett
intellektuellt djupt ohederligt sätt att diskutera på och dessutom ett
moraliskt förkastligt sätt att hänga ut personer utan att ha några som helst belägg för att de skulle vara inblandade.
Där har du anledningen till mina kommentarer på dina inlägg.