Citat:
Ursprungligen postat av
irken
Nja, dem flesta får mera LP än vad dem förlorar såvida dem inte är i en "Första" division och ska klättra till en ny tier, så vad systemet tycker är nog uteslutet.
Jag förstår verkligen inte hur ni har problem att klättra ur bronze, men det är jag och det här borde tas i den andra tråden.
Jag är ny i league. Spelat ca 40 matcher i rankat och började spela för ca 2 månader sedan, så det är säkert relaterat till varför jag inte tar mig ur bronze. Men jag har kört lite duoq med en polare och då vinner vi praktiskt taget varje match, men som sagt torskade jag min sista promo match pga en AFK/Ragequit. Matchen efter det hade jag en Irelia på midlane som gick 0/19. Lätt att vinna matchen då?

Tycker bara det är tråkigt att folk ska hålla på och kränka varandra när dom gör misstag istället för att uppmuntra personen i fråga.