Citat:
Ursprungligen postat av
Guardian Angel
Det begränsade inte hans rörlighet när han åkte wakeboard. Paketet vägde inte 100 kg.
Och paketet släpades ca 2 meter ut ur bagaget på jeepen, och nu inser man varför hans hand va svullen. Det handlade inte om att han slog handen i en sjöbod utan det va tungt för herr Fredrik.
Hur han fick ut henne ur huset kan ju varit en skottkärra eller så va knoparna bra att ha som handtag.
Haltande Fredrik är en numera en pinsam person, och fablernas värld som han presenterat i den här tråden är numera ett kapitel som ska ses som mycket
vilseledande.
Det finns uppgifter hur Fredrik lyfte en man på 140 kilo, så jag tror nog att han klarar mer än vad han gett sken av.
Dessutom vittnar grannen AH om hur mycket ljud som hördes efter Marina försvann, så han högg väl ved eller något annat kraftfullt.
I kalsongerna flaxade han omkring och slängde ut saker på rastplatsen, och han hade brådis eftersom kroppen slets ur sägen innan det gått 20 minuter.
Han har gjort bort sig vad det gäller alla tidsuppgifter som Marina skulle ha lämnat huset också, och allt eftersom förhören och mobiler, uttag, bilar osv framkom.
Va? Hemma?