Citat:
Ursprungligen postat av
attitydinkontinent
skojar du? han verkar ju förbannat kär i henne och jättesnäll mot henne i deras smskontakt och facebookkontakt åtminstone. jag reagerade på att hon däremot verkade köra en del med honom. jag vet inte, har inte läst tillräckligt mycket för att säga nåt egentligen men det känns så satans skumt.
Om KJ var så kär i henne så kanske han blev arg/irriterad när hon smsade MB hela kvällen hon var hos honom, det pratades säkert en del om MB kan man tänka sig.
Men att polisen går stenhårt på KJ ser jag inte som så konstigt som många andra då han är solklart skyldig, antingen gjorde han det själv eller med hjälp men delaktig är han garanterat. Och om han haft medhjälp så kommer dom få reda på det genom att pumpa han på sanningen.
Motivet för KJ är en blandning av svartsjuka och att han helt enkelt är psykiskt ostabil. Han hade ju som dröm att äta människokött innan han dog, hur många normala har det egentligen? nja.