Citat:
Ursprungligen postat av
Ekasnah
Underbart att du som är utanför vet mer än oss.
Går ditt liv ut på att angripa JV ,det verkar så för häromdagen skrev du att du googlade i två timmar bara efter en specifik uppgift?
Du är väl inte med i hjälpkällan eller liknande?
Har träffat de som var med i hjälpkällan och vilka rättshaverister, varför inte gå vidare med sina liv. Jag upplevde dem som oerhört bittra, tragiskt tycker jag är du möjligtvis en av dem?
Typiskt JV att inte svara, utan i stället byta ämne, ja tom gå till personangrepp.
Att jag googlade 2 timmar efter en uppgift beror på att frågan om blod intresserar mig, inte bara ut JV-perspektiv utan även ur yrkesperspektiv!
Och egentligen förtjänar dina personangrepp inget svar, men nej, jag är inte med i Hjälpkällan!
Och nej, mitt liv går inte ut på att angripa JV, jag har ett arbete och en familj, det är vad som fyller mitt liv.
Men hur var det nu med era dåliga siffror, hur kan det komma sig att antalet förkunnare inte ökar, trots att en del fortfarande kommer till, och andra ungdomar säkert växer upp och börjar rapportera tjänst innan de döps, och dessutom, enligt dig, de flesta uteslutna återvänder?