Citat:
Ursprungligen postat av
Jamaicaman
Du kan inte bortse från att Hizbollah är ett utländskt och religiöst element som vill säkra shiiternas position i Mellanöstern. Dom agerar bara lakejer åt Iran och dom har syriskt blod på sina händer eftersom dom är en triggande faktor i konflikten.
Nä, dom är inte en triggande faktor i konflikten. Det är väst som understöder terroristerna med vapen som är den triggande faktorn. Nu när kannibalerna inte längre klarar av efter alla casualties man ådragit sig måste USA steppa in utan omvärldens stöd för att rädda sitt eget sjunkande skepp. Än hur utgången blir kommer efterspelet omöjligt gagna dom, det är redan förlorat.
Citat:
Ursprungligen postat av
Jamaicaman
Skillnaden mellan dom och Al-Nusra är snarlik.
Hur kan en skillnad vara snarlik?
Citat:
Ursprungligen postat av
Jamaicaman
Jag kommer från Kurdistan, norra Irak. Om det nu är utav intresse för diskussionen?

Ok.
Citat:
Ursprungligen postat av
Jamaicaman
Extremister ska utplånas oavsett vems sida dom står på.
Definiera "Extremister" och redogör hur USA, som du själv vill ska utrota "cancern" i Syrien, inte faller inom den kategorin.
Citat:
Ursprungligen postat av
TheFatController

Att ta ett lösryckt, fullkomligt absurt påstående
Det är ganska vanligt betéende från Bernad_Law. Han har fortfarande inte besvarat min post sen tidigare.