Citat:
Ursprungligen postat av
hoodog
...och dessutom gör ett bra jobb, ja då är jag också verkligen intresserad! Bäckmans tar exempelvis 1 595 kr för en helsulning och använder då "en slitstark sula från Portugal av mycket bra kvalitet."
Nu var det ett tag sedan jag gjorde en helsulning, men på ett par Belgrave jag fyndade begagnat rev Rolf Hansson av gummisulan och lade på en lädersula för 1 100 vill jag minnas. Så lite billigare än Bäckmans kan man nog få det, men kanske inte så mycket mer än så. Annars har jag mest bara halvsulat lädersulorna då och då men kommer tyvärr inte ihåg vad det kostade.
Edit: hittade ett utdrag på 1 300 kr från Olles, men vet inte riktigt vad jag gjorde då. Bör dock ha varit tårna i o m a det är de jag oftast måste byta.