Citat:
Ursprungligen postat av
mdrkakaa
Gabriel bodde ifrån grund på behandling men väntade nu på överklagan och hadde då regulär kontakt med sin sons mamma i Lidköping. Då G föll tillbaka till de sämre kretsarna valde därav mamman att inte låta honom vara så mycket hemma hos henne vilket ledde till att han bodde hos vänner i Lidköping på Nonsensgatan ( tror ja den heter ) samt Stakegatan.
Han arbetade heller inte utan var lite "lösdriven".
Han uppgavs även burit svart tröja vid försvinnandet då han lånat ut den vita till en vän t honom , han bodde tillfället borta vid stakegatan mån till tis och därefter borta vid drömstan / hjärtbergs någonstans.
Det finns även information om att han skall mött en eller fler emellan LIDL och Netto i Lidköping, bland dungar och elverket där. Har ni sett något konstigt där?
All information vore tacksam, vet ej vad man ska gå på så allt är viktigt
Det vore intressant att få höra var dina uppgifter kommer ifrån då kläderna ej stämmer baserat på de uppgifter jag har fått fram av anhöriga?
Att det inte står något i den lokala tidningen än är inte konstigt, anmälan är färsk, poliserna som jobbade med det i helgen (då tidningen inte jobbar) har på morgonen idag lämnat över till de som jobbar vardag.