Citat:
Ursprungligen postat av
ttsp
Nej det gör jag inte, var har jag sagt detta?
Citat:
Det är ju offentligt tunga vetenskapliga fakta som degraderar evolutionsteorin till en hypotes, det är dessa fakta jag använder mig av.
Där har du sagt det.
Eftersom du använder dig av ett argumentationsfel så har du inget argument alls.
Dina "fakta" är inte fakta helt enkelt.
Citat:
Evolutionister påstår att makroevolution existerar, men hittills har bevisen lyst med sin frånvaro, och det talar starkt för att makroevolutionen inte existerar, men jag har som sagt inte sagt att det är bevisat.
Det finns hur mycket bevis som helst. Att du inte förstår dem, alternativt inte sett dem får stå för dig.
Tittar man på genetiken, hur fossilen ligger i den geologiska kolumnen, på taxonomin, då ser man klart och tydligt att teorin stämmer och är hållbar.
Vi hittar nya "mellan-arter" hela tiden och för varje nytt fossil som grävs upp stärks teorin ytterligare.
Som sagt. Vi hittar inga hästfossil under kambrium, vi hittar dem precis där vi förväntar oss att vi ska hitta dem. Inget fossil har än så länge dykt upp på fel ställe.
Bara genom geologin kan man se släktskapet mellan arterna och hur de har ändrats. Släng på genetik, taxonomi, embryologi, osv osv, då blir det som jag tidigare sagt nästan löjligt att peka på små frågetecken här och där.
Jag upprepar det igen, för här kommer du fan inte undan.
Det finns
HUR MYCKET bevis som helst. Allt talar för, inget talar emot.
Om du inte accepterar dem, ok. Det kan jag inte göra något åt. Men jag kan peka ut en ovetenskaplig "teori" när jag ser den.