Citat:
Ursprungligen postat av
William.H.Grant
Med tanke på alla fynd som gjorts och som de där burfåglarna antagligen redan har konfronterats om vid förhören så skulle det inte förvåna mig ett dugg ifall det har kvittrats rätt friskt i burarna sista dagarna!
Dom har antagligen inte haft så mycket annat val än att erkänna, det har bara inte kommit ut i media än och det tar nog några dagar till innan det gör det!
Och samma sak kommer AJ att bli tvingad att göra, polisen har så mycket på honom nu att han inser att det är färdigbluffat! Sen kanske man aldrig får reda på hela sanningen men det finns mer än tillräckligt för fällande domar!
Ja, de har ju varit frihetsberövande över en månad nu och varit uppe i flera häktningsförhandlingar, alltid med samma resultat " Fortsatt häktning!". Det tar nog på psyket att om och om igen få kastat i ansiktet att det polisen har på dem räcker till ett frihetsberövande. Hoppet måste ju ändå finnas där att man ska bli frisläppt, och att få det släckt måste vara en bsvikelse och tära psykiskt.
Och hela tiden kommer det fram ytterligare saker - brända kläder, kroppen hittas - de måste ju själva inse att det inte direkt går åt rätt håll för dem... Jag tror att åtm. FH börjar bli sliten i häktet. Han är ju den ende av dem som har ett förhållande också, han är van att ha sin tjej runt sig hela tiden. Kan tänka mig att det känns extra jävligt för honom att sitta där, att tankar maler. Hoppas han knäcks och börjar prata.