Citat:
Ursprungligen postat av
beaver_se
Så börjar det på Måndag med nya förhör av D och F, undra om de tappar kontrollen nu när de får veta att hon är hittad för då är det ju för sent att ha gett något till Polisen och visat ånger typ. Sen har vi då Onsdagen att se fram mot, kanske lite flaggvink på Landvetter och eskort av fångvårdstaxin... Sen kommer väl den ena efter den andra storslagna lögnen att kunna läsas i skvallerblaskorna och inte att förglömma martyrandet då det är så synd om han och han är så missförstådd och allt.
Ja de kommande veckorna blir nog väldigt intressanta!
Analyserna av de brända kläderna bör väl komma snart? Och förhoppningsvis så kommer de att kunna fastställa dödsorsaken innan onsdag också så burfåglarna lär ju få det svettigt framöver!
Kommer de att erkänna när dom konfronteras med alla bevis eller kommer dom att börja skylla på varandra? Och hur mycket var Bill och Bull involverade i händelserna? Med tanke på hur klantigt det hela verkar skött så börjar man ju undra om det kan vara så att AJ redan från början har planerat att försöka lägga hela skulden på DB?
För inte kan de väl vara så dumma att dom på allvar trodde att dom skulle komma undan med tanke på förfaringssättet?