Citat:
Ursprungligen postat av
kekfakee
''
Ja dom uppgifterna har kommit till källan som skickat över detta. Han ska alltså ha kört sin MC till Id*. Sen har han lämnat lägenheten "innan de andra kom" gått därifrån till sin mamma för att köra till en vän och sova över. Dagen efter så hämtar han sin MC. Så uppgifterna som kommit in att MC stått där emellan lör till sön stämmer nog
Varför skulle han gå hem när han har en MC?
Har din källas källa avsikten att framhålla att några andra för oss helt okända kom till Id* efter det att AJ gått, dvs är din källas källas uppgifter ungefär desamma som AJ kan ha försökt tuta i polisen och Miigafree?
Eller är din källas källa helt inne på att "de andra" avser DB och FH?
Kan det vara så att en uppgift som ursprungligen handlade om att stödja AJ plötsligt efter lite ryktesspridning tolkas om till att handla om hur AJ lämnat över bollen till DB och FH?