Citat:
Ursprungligen postat av
id
Tycker inte folk borde kalla dig det ena å det andra, men du har varit väldigt hemlighetsfull å beskyddande av de misstänkta. Du borde välja ditt umgänge lite bättre å ta de lugnt nu å inte låta allt detta klanka ner dig. Skulle du ha del i detta på något sätt tror jag det kommer fram å att du får ditt straff.
Jag har inte varit hemlighetsfull jag har valt att ta ett steg tillbaka för det verkar som att många här inne redan har sin klara bild om mig och vem jag är, att jag skulle vara inblandad osv så jag kände att det spelade ingen roll vad jag skriver för jag hade bara stångat pannan blodig med tanke på vad folk skriver.
Skulle jag varit inblandad hade polisen nog tagit reda på detta för längesen, och de som tror att jag både är kapabel att ha ihjäl en småbarnsmamma eller ens skydda någon känner uppenbarligen inte mig, det är vidriga anklagelser vissa kommer med.