Citat:
Ursprungligen postat av
Varnagel
Vi har alltid levat och kommer alltid att leva i en sån värld. Tävlingen pågår för fullt även om de flesta vita västerlänningar inte fattar det nuförtiden pga. flera decenniers indoktrinering och betingning. Nästan alla icke-vita är medvetna om tävlingen och fiendskapen. De ser oss som fiender och tävlar med oss. Den som tror något annat är en naiv stackare och dåre. Judarna ser oss som fiender de vill förslava och utrota och de har ju länge högst medvetet tävlat med oss och skadat oss på olika sätt.
Innan 1945 så fattade nästan alla vita hur det låg till och bildade män diskuterade och skrev böcker om ämnet. The Rising Tide of Color, The Revolt Against Civilization och The Passing of the Great Race var populära böcker i USA under denna era. Idag så är t.o.m. etniska nationalister i grunden och innerst inne ofta kulturmarxister, liberaler och humanister eftersom de så fullständigt har marinerats i kulturmarxism under hela sina liv att de helt enkelt inte kan bryta sig utanför det mentala fängelse som de utvalda har byggt upp för och runt den vite mannen.
Hur kan klassisk etnisk nationalism någonsin vara ett steg i fel riktning när våra vita folk bevisligen håller på att försvinna och förintas mitt framför våra ögon? Hur kan återskapandet av etniskt homogena vita nationer och samhällen (som det var på 1950-talet och tidigare fast ännu bättre) vara ett steg i fel riktning?!
Ja det hoppas jag verkligen för annars finns det inget hopp eller existensberättigande för partiet och då finns det heller ingen anledning att stödja partiet.
Var Sverige helt isolerat på 1950-talet? Allt snack om "helt isolerat" är bara klassisk anti-vit judepropaganda och det är tragiskt att folk som kallar sig för nationalister så ofta använder klassiska judiska propagandamemer mot nationalister och nationalism.
Mycket bra svar
Självklart förstår jag att det i princip pågår ett ständigt krig i världen mellan folkslag och att mitt förra inlägg kanske verkar vara lite väl mesigt för att kalla sig nationalist.
Att vi har nationalister med något skilda åsikter tror jag bara är bra så att vi kan föra diskussioner.
Jag tycker också att att vi är alldeles för öppna idag och har gett bort väldigt mycket och att Sverige och framförallt Europa borde tänka lite mer på sig själva. I vissa sakfrågor kommer det alltid finnas olika åsikter men jag hoppas att vi strävar efter samma mål i slutändan.