2009-04-02, 18:25
  #133
Medlem
Snövits avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Faji
öhhh ? Det var snarare en notering att personerna i fråga kan vara gay pga deras uppförande. Läs igenom det du skriver nästa gång, du ger mig huvudvärk.

Ok och vad har det med tråden att göra?
Citera
2009-04-02, 18:36
  #134
Medlem
Krafses avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Snövit
Att de inte kan producera barn tillsammans och bidrar på så sätt till befolkningsminskning.


Är detta negativt? Det sista Jorden behöver är ju fler folk!

OnT: Jag kommer inte på något negativt med bögeri. Dock, så ställer det säkert till med bekymmer i form av ordbajseri eller i värsta fall våld! Alltså p.ga trångsynta människor som inte tål bögar, så det räknas väl knappast?
Men visst, det är ju bögens fel, men även dess mamma då den födde bögen, och bögens mormor som födde mamman som födde bögungen osv osv. Ska man tänka på det viset så kan man ju skylla allt på Big Bang eller Adam & Eva eller vad fan som helst.
Citera
2009-04-02, 18:38
  #135
Medlem
Snövits avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Krafse
Är detta negativt? Det sista Jorden behöver är ju fler folk!

Det beror på vilken region man bor i och vad den regionen behöver. Vissa regioner är det ju positivt med många homosexuella av den anledningen.
Citera
2009-04-02, 19:12
  #136
Medlem
Frostnatts avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Faji
*Massa namedroppande*

Listan kan ju göras defenitivt längre. Kort sagt, bögarna är överrepresenterade i mediala sammanhang. Tror dock snarare att glans och glamour i media och underhållning skapar bögarna eller iallafall ökar deras siffror.

Och hur många av dessa uppför sig på ett sätt som skiljer sig från alla heterosexuella i media? Att vara uppmärksamhetshora har inget med läggning att göra. Bara för att Gardell, Babsan och Levengood då och då är med i TV betyder inte det att argumentet "homosexuella får så jävla mycket medialt utrymme" håller. Att du sen räknar upp folk som Hildebrand som inte varit aktiv sen 80-talet är ju lite lustigt...
__________________
Senast redigerad av Frostnatt 2009-04-02 kl. 19:14.
Citera
2009-04-26, 23:32
  #137
Medlem
Hellcats avatar
homosexualitet är guds sätt att se till att odugliga inte avlas
Citera
2009-04-27, 00:45
  #138
Medlem
Kurirs avatar
De e fett gay
Citera
2009-05-05, 20:53
  #139
Medlem
Tobiaslindgrens avatar
Tänk om man som hetro blir förälskad i en homo av motsatta kön, så är sannolikheten att få ett bra förhållande inte så bra.
Citera
2009-05-11, 23:47
  #140
Medlem
Aids sprids väl mer bland kille-kille ? (kan va en myt, men fan freddy mercury) men man kan givetvis ha kondom.

Sen är det väl mycket bakterier i 2an (visst kondom), men vem fan tycker om att ha en massa nerbajsade kondomer, kan tas som minus.

Och så blir det dyrt med massa kondomer samt miljöförstöring (skulle ta upp allt, så ta det inte för seriöst/hårt)
Citera
2009-05-13, 12:54
  #141
Medlem
En man ska inte behöva ta det i rumpan.

Män är män, kvinnor är kvinnor.
När en man vill bli påsatt ständigt, så har han misslyckats, har dålig självkänsla, och spårat ur. Bara tanken att folk har smutsigt analsex
där mängder av bajspartiklar fastnar på deras ollon, under skinnet känns bisarrt. Och ja, det är samma jävla skit när det gäller kvinnor.

Varje man har en feminin och maskulin sida, jag tycker båda sidor är fina, och kompletterar varandra, men en man BÖR INTE låta den feminina sidan ta över
tillräckligt för att han ska inta en "submissive" sexualitet nog för att bli påsatt av andra män. Mannens fysik är inte uppbyggd för sådana tramserier, det är vad fitta är till. Jag tror nog miljoner år av vetenskapshistoria talar väl för sig.

Rent biologiskt är det FEL.

Jag ska inte predika moral.. men kom igen, sluta tramsa er, o sluta med de här festivalerna, mona sahlin kyssar.. ta o vakna upp
Citera
2009-05-13, 18:55
  #142
Medlem
Skulds avatar
Citat:
Ursprungligen postat av TinkerBell86
Det är vad media och teve visar upp av homosexuella ja, känner många tjejiga lesbiska och manliga bögar.

Exakt, det är snarast vanligare. För övrigt torde någon som baserar sina åsikter på annat än "bögar beter sig tjejigt" inse att huruvida människors beteende stämmer överens med deras kön egentligen är irrelevant. Många känner någon de trott varit homosexuell baserat på personens manér, som de sedan funnit vara hetero. Har till stor del med personlighet att göra.

För övrigt är det snarast att betrakta som en konstruerad åsikt vilka delar i beteende som är manliga respektive kvinnliga, och att endera beteendet skulle betraktas som negativt eller positivt för en given människa.
Citera
2009-05-13, 20:29
  #143
Medlem
EliasAlucards avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Robin-JG
Finns det något dåligt med bögar?
Bögar är fjantar, psykologiskt mer kvinnor än män.
Citera
2009-05-13, 20:30
  #144
Medlem
jäjgs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av EliasAlucard
Bögar är fjantar, psykologiskt mer kvinnor än män.

Och det har du såklart bevis för?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in