[quote=blackmoney]
Citat:
Ursprungligen postat av Leif.Jennekvist
Du menar att du har det då eller? Idiot
Därför skulle ett nackskott på var och en av dessa jävla västnollor vara den bästa lösningen.
Vi skattebetalare slipper på så vis att behöva bekosta alla dessa kostnader som kriminella element skapar.
jag betalar också skatt lika väl som du gör de.
allså betalar vi snutarnas löner, så då ska dom väl vara glada för att de finns jobb till dom
sen är det samhället som skapat gängen.
västnollor ja de skulle jag vilja se dig säga framför dom
sitta bakom en dator o skriva är en sak...
Jag har haft diskussioner med HA grabbar och fört fram mina åsikter, nej jag blev inte brutalt nedslagen blev inte ens hotad, utan vi fortsatte snacka. Jag är väl mycket av åsikten att HA är ett jävla skitgäng där de flesta är missanpassade nollor som borde skaffa sig en utbildning och ett riktigt jobb.
Sen verkar det som om du har argumentet, om man inte kan säga en sak framför någon då är ens åsikt inte värd något.
Ska vi ta din teori och köra den fullt ut?
Kan du inte säga att det är fel att slå ner folk och ta deras pengar till en grupp på 20 personer som gör just detta då har de rätt och du fel.
Kan du inte säga till gängen i Liberia att det är inte schysst att ni på måfå skjuter ihjäl män, kvinnor och barn, då har ni rätt och du fel.
Att man inte har möjlighet eller lust att säga till en övermäktig grupp att de har fel, betyder inte att den gruppen har rätt, eller att man skulle vara feg, det handlar om att man inte har någon lust att bli nedslagen, rånad eller vad som nu skulle hända. Flashback är ett diskussionsforum där man har rätt att uttrycka sina åsikter. Det handlar inte om att man skulle vara rädd eller feg.