Jag har ett problem med vår dator. Den fungerade utmärkt innan bortsätt från att den var oerhört slö. Vi har därför införskaffat ett till internminne vilket jag tidigare idag efter många om och men lyckades sätta in i datorn.
Så långt inga problem.
Problemet uppstod när jag sedan skulle starta datorn. Själva datorn startar först och stängs sedan av igen efter några sekunder. Efter ytterligare en stund startar den igen och fortsätter att vara på. Problemet är att skärmen är död, ingen som helst reaktion på den. Detta gäller även då jag tagit bort det nya internminnet och kör enbart på det som tidigare fungerade.
Jag misstänker att jag råkat pilla på något inne i datorn då den som sagt fungerade utmärkt innan jag rotade i den men jag har inte en aning om vad som kan ha hänt.
Någon som har någon tanke om vad som hänt och vad som kan göras? All hjälp skulle uppskattas!