Har problem med att ställa in en extern spelare till mina filmer i xbmc. Värkar inte som att xbmc hittar min inställningar då inget händer när jag föröker få igång min externa spelare, MPC. Skulle nån kunna skriva hur man gör eller skicka sin info fil så att jag fattar hur man gör, fattar inte hur man gör när jag läser guiden från xbmc.org.
La den i en annan mapp och fick nu den att hitta mina inställningar, men trycker jag nu på en film som jag vill att den externa spelaren ska spela upp så blinkar det bara till i programmet och inget mer händer.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!