Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2009-07-12, 23:37
  #1
Medlem
kaktusagents avatar
Tjänare allihopa!

Jag ska till våren dansa bal, och har redan börjat fundera på hur jag ska få tag på en riktigt läcker bil. Jag tänker inte på någon gammal goding från -77 som går av för 100000 eller något nu, utan en riktig sportbil, typ Ferrari, Lamborghini eller liknande. Hur ska jag göra om jag vill hyra en så pass dyr bil? Det känns på något sätt rätt avlägset att någon skulle hyra ut en så pass dyr bil till en nybliven förare, men det kanske finns några knep att ta till för att lyckas bättre?

Alla svar är välkomna, alla knep är tillåtna!
Citera
2009-07-12, 23:56
  #2
Medlem
micaeles avatar
Gå till valfri lyxbilsuthyrare i sthlm, det brukar gå bra att hyra nästan vad man vill så länge man har pengarna och har haft körkortet iaf några år.
Citera
2009-07-12, 23:59
  #3
Medlem
nicerpms avatar
pröva SÖK i forumet.. det finns säkert 15 trådar om exakt samma sak
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback