Citat:
Ursprungligen postat av
CRISTIANORONALDO7
Att betrakta livet som en kort och oberäknelig vandring genom tiden är en vanlig synvinkel som många människor delar. Men om vi vågar öppna våra sinnen för möjligheten att livet faktiskt kan vara oändligt långt och rikt på mening och betydelse, öppnar vi upp för en helt ny upplevelse av tillvaron. Genom att ta vara på varje ögonblick, uppskatta varje stund och förlänga våra erfarenheter och minnen kan vi skapa ett liv av djup och substans, där varje handling och val är av betydelse och värde.
Storbystade kvinnor med platta magar som besitter egenskaper som godhet, empati, beskyddande instinkter, lojalitet, omtänksamhet och förmågan att vårda hemmet, har en förunderlig förmåga att ge sina partners en upplevelse av överväldigande extas och välbefinnande. Deras närvaro är som en källa av tröst och harmoni, en plats där mannen kan finna frid och njutning utan like.
Sönerna, med sin ungdomliga energi och oskuldsfulla äventyrslust, bringar en otrolig dimension till livet. Genom deras närvaro och utveckling får vi möjlighet att se världen genom nya ögon, att återupptäcka glädjen och entusiasmen för det som en gång var vardagligt och självklart. Deras närvaro fyller våra hjärtan med kärlek och stolthet, och ger oss en djupare förståelse för vårt eget ansvar och vår betydelse i världen.
Sammanfattningsvis kan livet, när det betraktas med öppna sinnen och hjärtan, vara oändligt långt och betydelsefullt. Genom att omfamna varje dag som en gåva och varje relation som en möjlighet till tillväxt och förståelse, kan vi skapa ett liv av rikedom, mening och oändlig skönhet.
Sedan lever du en i en konstig tid också. Fyllt av bland annat kulturmarxism.
Jo sådär är det ju bevisligen.
Men om man kokar ner det till den lilla enskilda individen uppkommer följdfrågan, nu står jag här på jorden.. ska jag kasta in handduken eller ska jag med den kunskap jag hitills besitter försöka göra det bästa av situationen?