Citat:
Ursprungligen postat av kingofstyle
Vad baserar du detta på? Det tror jag inte en sekund på om jag ska vara ärlig. Visserligen lär de säkert åka på ungdomsvård, men det skulle jag knappast räkna som "ett mindre helvete"
Det förstår du väl? Deras liv är slut för tillfället. ALLA deras kompisar är borta, ALLA deras planer om en framtid är borta, deras eget förhållande är slut osv osv osv. Deras familjer kommer för alltid ha ett "speciellt" förhållande till dem efter detta.
Visst, de kanske kan börja leva normalt igen när de börjar närma sig 30-års åldern, efter att ha bytt identitet och blivit TOTALT sönderanalyserade av psykologer osv.
Klart som fan att deras liv är förstörda. Hela den här grejen är så tragiskt eftersom den påverkar så många, även gärningsmännens familjer.