Jag är lätt på! Har tänkt sticka iväg i september, vet inte riktigt var än men jag gillar varma länder och LSD
Är helt inne på ditt tänk, svenssonlivet blir min mentala död. Visst det är lite jobb att sköta om ett hus/grödor osv men då jobbar man ju helt åt sej själv och för en sak man tror på och det blir en annan grej.
Jag vill inte jobba åt något stort företag som bara bryr sej om pengar, varför går folk till ett jobb dom hatar och klagar dag in och dag ut när dom själv egentligen är helt fria att göra vad dom vill. Inpräntade tankar och lite för fega att prova något annat än den här tråkiga tryggheten.
Jag vill inte betala massa skatt till farbror staten som tydligen ska kunna bestämma hur alla i sverige ska leva sitt liv och vad som är viktigt.
Man måste ju prova saker i livet, låt det inte bara stanna vid drömmar. Går det åt h-vete så vet man ju det iallafall och kan alltid sticka hem eller leta vidare efter lyckan någon annanstans.
Är nog lite tveksam att dra med någon okänd som endast har skrivit fyra inlägg på hallucinogen forumet men är du seriös får du gärna PMa.
Mvh/Laman