Citat:
Ursprungligen postat av -o-
Ey EY Ey, Phantomblot, kan du inte försöka beskriva känslan när du läste det pm:et, rääääättt så maffig feeling ändå kan ja tro!
Nja. Det kändes väl lite intressant att se "Privata meddelanden:
1 olästa" och finna att det olästa var från admin. Men jag funderade ett par dagar innan jag svarade. Dels så krävs det lite jobb med att vara moderator och dels så finns det en risk att man kommer i från sin roll som användare en aning.
Men visst blev jag glad. Att få frågan om att bli en av ≈70 moderatorer på Sveriges största forum med en bit över 200 000 medlemmar var naturligtvis smickrande.
Det är dock inte speciellt glamouröst. Jag åker inte limousine till jobbet och jag badar inte i champagne på helgerna, utan livet fortsätter i stort sett som tidigare.
Citat:
Ursprungligen postat av clas_ohlsson
Men å andra sidan, till er moderatorer. Ni måste väl få PM från muppar med jämna mellanrum angående detta?
Inte särskilt ofta faktiskt.