Citat:
Ursprungligen postat av myrornaskrig
Tack för tipset - såg på nätet att den verkar vara ungefär den storlek jag har tänkt mig.
Måste erkänna att jag är rätt risig på bilmärken - någon som vet om man kan anse att det är någon större skillnad i kvalitet mellan tex en sån Peugeot, liknande Citroen och en Ford Ka?
Morsan har en 206CC, så jag kan svara på lite frågor.
Har inte kört Citroen eller Ford Ka men;
Interiören är lite plastig, lågt som fan om du har cabben uppe (är 190cm och det är alldeles för långt/stort för denna bil), ingetbaksäte (nej, är du inte en anorektisk flicka på 15KG så klarar du inte av att sitta därbak på ett normalt sätt

)
Bilen är pigg och ganska kul att köra. Är tydligen en av de största "frisörbilarna" enligt en tråd här i bildelen (de tycker den är gay och jag börjar hålla med dom..)
Är du kvinna utan kids eller mer vänner än 1 så tycker jag du ska köpa en, morsans vänninor är helt sålda på bilen och tycker den är "Flashig"..
Ajuste, bakluckan är ganska stor
Ös på med mer frågor om du har något!