Citat:
Ursprungligen postat av Diplomat
Att Loket är bög och pedofil "vet" ju alla, det är inget rykte utan fakta. Det är lika säkert som det var att fotbollsstjärnan Glenn Strömberg var homo.
Att Strömberg plötsligt fick ihop med en vacker italienska som födde hans barn var naturligtvis ett litet debacle för skvallertackorna som "visste", men den lilla problematiken löste man snabbt genom att lägga till ordet "smyg-" framför Strömbergs sexuella preferens.
Hur är det egentligen med Loket? Finns det någon enda människa som hört talas om fakta eller indicier som faktiskt talar för att karln är pedofil eller ens bög - bortsett från att han är ogift och hälsar på sin mamma varje dag? Jag menar inte sladder i stil med "min-kompis-är-ihop-med-en-tjej-vars-pappa-dömde-handboll-med-Lokets-klubbkompis-och-han-berättade... " utan riktiga tecken.
Ruskigt annars, hur ett rykte kan bli en sanning.
Okej.. Har skrivit det här förr, men orkar inte leta..
Satt på ett flygplan i Bussineskklass, halvtomt, och småslumrade på väg hem från Bankok när jag hörde diskusionen från raden framför. I dessa säten, och tvärs över gången, sitter L*ket, Ha*ry S*ein och en känd advokat vars namn trillat ur minnet.
Av samtalet framgår att de halvberusade männen är på väg hem efter att Loket och advokaten hämtat hem Har*y som suttit häktad för sex med underårig pojke(?) i Thailand.
Detta dåd hade tydligen utförts i det hus som Loket ägde (äger?) och Harry, hans gode vän, lånade.
I det berusade och alltmer högljudda samtalet framfördes åsikter som "man gör dem (barnen) en tjänst" "De är glada över att få tjäna så mycket så lätt och kunna försörja familjen och vara man redan vid tolv (!!!!)" "Överdriven mediahysteri" osv. osv. Tills jag närapå använde mig av SAS spypåse.
Så jag "outar" inte bara L*ket, utan även Ha*ry S*ein, vilket jag gör så ofta jag kan och med oförfalskad glädje som skulle vara större om de jävlarna verkligen fick vad de förtjänade.
Ha*ry var tydligen ute mot borgen när de mutate sig ut ur landet.
Och jepp, han är den omskrivna "Thailandpedofilen", det skabbiga äcklet.