Du kommer få megapupiller så dom kommer förstå att du har tagit någon form av knark
Edit:Glömde andra frågan.
Datura fungerar genom att den innehåller ämnen som blockerar signalsubstansen acetylkolins effekter i kroppen,detta är sinnessjukt otrevligt och inget jag rekommenderar
Du kommer för det första inte förstå att du är hög, om du ser en gigantiskt monster flyga omkring kommer du tro att det är ett lika normalt fenomen som att åka buss.(men du kommer nog bli jävligt rädd) Ett sk. delirium hamnar du i .
Hela du kommer bli torrare än en tantfitta... Näsan kommer vara helt täppt,munnen kommer vara snustorr så det kommer kanske göra ont att dricka vatten för alla slemhinnor torkar ut.
Din kroppstemperatur kommer vara farligt hög,hjärtklappning,huden torkar ut, minnesluckor, pupillerna blir så pass stora att det kommer göra ont i ljus, muskelryckningar och krampanfall.
Mer eller mindre av alla dessa symtom kommer du få uppleva beroende på hur mycket du tar(och det varierar stort mellan växter)