Jag tycker att Harboe har ganska äcklig eftersmak, dock hade jag en dålig fylla av den också, kan lite ha med det att göra Inte druckit den sen dess, enbart smakat något klunk av någon kompis.
När jag var i Liverpool förra året så smakade mina polare på öl på Evertons hemarena, ölen kom ifrån deras sponsor Chang och var det äckligaste som smakats någonsin.
Kan bara instämma med gr6810 att London Pride är ett kanonöl. Den kanske inte hamnar på min tio-bästa-lista, men definitivt bland de 25 bästa ölen lag provat.
Den är i starkaste laget men jag tycker den kan vara helt okej, Inget man dricker en hel kväll kanske. Slotts Guld är nog den äckligaste ölen inom kategorin billig ljus lager. Smakar fan kemiskt och är faktiskt på gränsen till odrickbar.
Drack en flaska leffe förra veckan. Är det nån övergångsöl för fjortisar som druckit cider och vill börja med öl? Var som att dricka en folköl utblandat med flytande honung, socker och kattungar.
Sötaste och äckligaste ölen jag har pinat i mig.