Citat:
Ursprungligen postat av chillhunter
Det är två vägar ner mer säger jag inte
Sen ÄR det så att dom cementerade "fyrkanterna" är till för robotar och vägarna är till för att bilar ska kunna förse robotgrupperna med nya robotar mm mm om det är dom vägarna som ja tror du menar så är dom för små för flyg .. sen varför ha sånt utanför berget när man kan klargöra dom där inne

Jag förstår vad du menar med att dom är små, men dessa fickor står för undanskymt för att det ska vara för Bloodhoundrobotar, dessutom är dom just kvadratiska och perfekta för klargörning. Det är diken grävda runtom så en Tunna,Vampire eller liknande skulle lätt få plats. De runda robotplatser du menar är idealiska för robotar, dessutom är de placerade parvis.
Kan inte hitta fyrkanterna eller taxivägen på eniro, men dom är placerade längre norrut än robotplatserna.
Andra intressanta platser kvar att kika på är förrådet som står närmast caféet samt området -mellan- IKEA och brandmännens övningsplats i nordöstra delen av fältet. Där har jag som hastigast ramlat över en skjutbana men det verkar ju finnas mer enligt satellitbilderna.