Citat:
Ursprungligen postat av CitySoundtrack
Första kloka du sagt är att släppa debatten om Blondinbella. Det är helt otroligt att du in i det sista hävdar att hon inte är företagsam när hon sitter på mer kapital än de flesta företagen i Sverige. Du har en skev syn på ekonomi, vilket inte är så konstigt när du utan substans argumenterar för SD. Men visst, vi har alla olika perspektiv, jorden skulle kunna vara formad som en morot, räksallad skulle kunna vara ett grundämne och en Sverigedemokrat skulle kunna vara intelligent.
Nya tider ger nya sätt att tjäna pengar, att jag tycker ena sättet är värt mindre beröm eller erkännande är min åsikt.
Hur mycket du än dumförklarar mig för det så ändrar jag mig inte på den punkten. Hur du kopplar ekonomi till substanslösa inlägg om SD är skevt om något. Vilket av mina argument om SD innehåller ingen substans?
Förstår vad du försöker åstadkomma genom att försöka framstå dig själv som oerhört intellektuell och mig som en korkad Sverigedemokrat med skev världsbild. MEN det har inget värde i en debatt och det borde du ha förstått redan i grundskolan. Du må vinna åskådares sympatier men du vinner inte debatten med hjälp av att konstant angripa min person och inte framföra argument relevanta för debatten.
För sista gången (förhoppningsvis?), är ej Sverigedemokrat! Har alltid haft vänsterinriktade värderingar, men i brist på vettiga politiska alternativ och den oseriösa invandringsdebatten tänker jag inte rösta rött i valet 2010.