Allt som handlar om sanningen (lögnerna i hans bubbla) i denna tragiska historia blir papa väldigt upprörd över, utom en sak: När exet berättar om övergreppen sitter han och tittar ner i bordet och ser ut att inte alls trivas i situationen. I Artikeln säger han: Jag orkar inte kommentera detta ens.
För att vara en människa som verkar stå på sig för att få upprättelse i denna tvivelaktiga dokudrama verkar han extremt tystlåten när det handlar om lögnerna från sitt ex. Inte kan det väl vara så att han skäms, eller hur
Håller med ParvixII dessutom, att han inte fick frågan om det gömda blockljuset måste vara en åklagarmiss av rang, undrar hur han skulle bortförklara det om jounalisten ställt relevanta frågor i stället för att tramsa.
Utgår från att papa hade krav innan artikeln, skriver du negativt om mig får en annan tidning historien, typ. Ganska genomskinligt.
Mamman verkar vara den enda med ryggrad av de inblandade och ska ha stor cred, om det är så som tidigare medlem berättade.