Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
Stängt
2008-07-25, 22:54
  #1
Medlem
Jag har slagit i mig 1 stesolid 10mg, 2st imovane 7,5g, Rökt en fet bonglunga med Spice Diamond, som jag sen avslutade med en kopp kraton 15x té (ungf. ett kryddmått i mängd).

45min har gått sen Stes och imo intogs.
25 har gått sen spice lungan togs
10minuter har gått sen kratomet dracks...

Hittillska reaktioner:
-Luddig i huvud
-Tänker väldigt abstrakt
-Svårt att komma på vissa ord
-Synnedsättning
-Tungt huvud
-Trött
-Tillvaron går lite i slow-mo.

Återkommer på en stund med vidare rapporter..
När jag kommer med uppdateringar så blir det dubbelpostning, så ni ser att det har hänt någonting nytt.
__________________
Senast redigerad av RasMuX 2008-07-25 kl. 23:32.
2008-07-25, 23:42
  #2
Medlem
15 min sen senaste kratomklunken...
Sitt och väntar på att en ny kopp té ska svalna av lite grann.

Känner mig bra... det känns som att ingenting kan stoppa mig just nu.
Är väldigt lugn och avslappnad.

Munchiesarna kommer väl från spicen.
Väldigt potent spice dock. En bong sparkar 10ggr hårdare än en bong med spice gold.

Koncentrationssvårigheter. Rastlös. Vill göra allting, men allt åp en gång.

Och kratom 15x smakar nästan som nyponsoppa :S
2008-07-26, 00:07
  #3
Avstängd
AD/HDs avatar
Tja.

Din rapport sög.

Hårt.
2008-07-26, 00:10
  #4
Medlem
Tja. https://www.flashback.org/showthread.php?t=254400 läs den sen kan du komma tillbaka med en bra tripprapport!
2008-07-26, 01:40
  #5
Medlem
andhs avatar
Skriv en detaljerad rapport imorgon istället
2008-07-26, 11:28
  #6
Medlem
Mumbologis avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Speedracer
jag har en fråga. dxm finns i magen och jag skriver en logg. imorgon (lördag) när ruset lagt sig hade jag tänkt att publicera loggen samt skriva en sammanfattning o.s.v. är det tillåtet med loggar? d.v.s exempelvis:

12.00: intar 250mg känner mig lugn blablabla

12.50: börjar få effekt och jag känner mig blablabla och allting är skumt blablabla.


min logg kommer givetvis hålla högre kvalitet än exemplet, men jag hoppas ni fattar vad jag menar. en logg är ju inte en liverapport som postas i onyktert tillstånd, det är ju en rusbeskrivning som faktiskt kontrolleras och skrivs om dagen efter när man är nykter.


sorry för att det blev lite otydligt, men jag hoppas att någon förstår.

Och svar på det från mod

Citat:
Ursprungligen postat av Tobes
Ja, det är tillåtet.

Anledningen till att liverapporter inte är tillåtna är att de ofta inte följer någon röd tråd, kan vara ganska förvirrande och man får egentligen inte ut något ur den.

Att däremot beskriva vad som hänt vid olika tidpunkter är givetvis tillåtet. Huvudsaken är att det är välskrivet och inte "ihopflummat". Det tror jag alla tjänar på..

Du skulle lagt allt det där i word och postat allt tillsammans. Men denna trip rapport är ifos för kort för att ens postas.

Gör om, gör rätt
2008-07-26, 14:58
  #7
Avstängd
partyMs avatar
Mer detaljer
Ja tack.
2008-07-28, 16:12
  #8
Medlem
toMishs avatar
Liverapporter är inte tillåtna av den här anledningen.

Låst. /Mod

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback