2025-04-29, 13:55
  #301
Medlem
HemmaslagenWasabis avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Knarkarjävlar
Bestämde mig för att ge Captain Morgan Dark Rum en chans efter att youtubern Daniel Kringlund och hans gäst Rom-Robban lyft den här romen till skyarna.

Den var rätt snuskig. Smakar främst Lakrisal; lakrits, salt och lite tjära. Det finns en del söta godissmaker och lite kaffe också, men den kraftiga Lakrisalsmaken tar över, framför allt i eftersmaken - både när man dricker den rent och när man blandar den med cola. Blev lite illamående redan efter en grogg.

Det var första och sista gången som jag köpte den. Får se om jag klarar av att pina i mig hela flaskan någon gång. Avråder alla att köpa skiten.

Dark Rum med cola vid jul är rätt trevligt för det får fram en slags saffranssmak. Riktigt julig faktiskt. Inte tänkt på att den smakar lakrits, får tänka på det nästa gång. Men en ton av anis nu när du säger det? Men som sagt så tycker jag den får fram en saffranssmak om man blandar den med cola
Citera
2025-04-29, 14:21
  #302
Avstängd
Den stora tråden om den sämsta romen. Varför det? Jävla skitrom, helt odrickbar!
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in