Citat:
Ursprungligen postat av veneno
Ring SOC dom kommer ryka in direkt då det är ett barn med i bilden Och var inte orolig för att barnet kommer tas från din syrra då mammor har VÄLDIGT VÄLDIGT stor makt i sådana situationer spelar ingen roll hur mycket han slår henne det ironiska är att det är hon som sitter inne med den stora makten. Soc kommer kontakta polisen och du kan stå och se på hur hennes pojkvän buras in medan din syrra får vårdnaden om barnet.
Vist Är det en väldigt jobbig proces för din syrra men är det tiktigt jävligt illa så lovar jag att det är värt det och hon kommer vara så glad när hela skiten är över lycka till.
PS. Du kan kontakta soc anonymt om du tycker att det känns bättre DS.
Bästa förslaget hittills. Men det är inte säkert att barnet får stanna hos mamman [i]om mamman ändå väljer att vara kvar i relationen[/b]. Jag har sett hur man i andra sammanhang, en snubbe/styvpappa som misshandlade sin fru, där tog man barnet från mamman och satte ungen hos den biologiska pappan. Helt rätt gjort för övrigt. Mamman ville vara kvar hos snubben som slog henne, då deras lilla hobby var att supa och knapra piller ihop.