Citat:
Ursprungligen postat av
Pungsving
Kan inte någon som fortfarande bor i Malmö berätta om vad man ser när man är ute i stan? Hur känns det? Mår man illa? Vilka tankar rinner till? Hur har det gått utför, på en skala, de sista 10 åren? Hur förändras Malmö? Ge oss inte bara en massa länkar till nyhetssidor. Det där läser man ändå på nyhetssidorna.
Vem fan bryr sig om nyhetssidor? Det är bara en massa luder som skriver vinklade stories om saker som är helt meningslösa. Journalist blir man för att man saknar talanger, intelligens och förmågor. Man får jobb som journalist genom att sära brett och suga av någon.
Om du vill må illa så går du till Muslimtorget (Möllevångstorget) och Seved. Det är där muslimerna flockas. I Seved får inga vita vistas för där har muslimerna mutat in gatorna för att kunna sälja knark helt öppet. Vita som bor där trakasseras så att de ska flytta. En annan observation är att när en muslim begår ett brott mot vita så stannar alla muslimer hemma. Man ser dem inte på Malmös gator såvida de inte absolut måste gå ut för att de är rädda att vita ska begå ett hämndbrott mot dem. Det ger en indikation på hur det tänker, dvs att det är så de hade agerat om en vit hade mördat någon i deras närhet. Muslimer är kackerlackor och löss. Om du handlar av en muslim så märker du på en gång hans hat i ögonen, hans kroppsspråk och hur han agerar speciellt om du inte handlat av honom på ett tag. Han förväntar sig att du alltid handlar av honom annars är det något det är fel på dig. Man behöver inte vara smart att fånga upp rasismen. Om du säger något, oavsett vad det är det vanligt att han tolkar det utifrån sin begränsande norm och blir upprörd på en gång. Så om du ska testa en muslim så sätt frågor så upptäcker du på en gång förändringen. Han accepterar inte att du ifrågasätter för att han har alltid rätt och vem är du som ska komma och ifrågasätta hans klippning eftersom han är självlärd och har klippt så många muslimer. Det är dig det är fel på. Han behöver inte anpassa sig till ett tolerant samhälle, öppna upp för andra tankegångar och anpassa sig. Ungefär som sharia. Det är dig det är fel på och du måste anpassa dig till hans sfär för han har alltid följt sharia och det är den enda vägen fram för koranen och sharia lär ut hur man ska förslava, våldta och förolämpa vita. Hur man ska hata vita, judar och öppet visa rasism, hat och antisemitism. Det min vän kallar det inavlade analfabeten mångkultur. Jag kallar det för pisslamistisk rasism och kriminalitet.
En annan sevärdhet är att ta sig till Hyllie och titta på hur många nya muslimer som strömmar in nu speciellt under sommaren. Det fullkomligt väller in pisslamister. Du kan stå vid gränsen och faktiskt räkna dem som kommer med tåget. Alternativt kan du se vilka horder det handlar om nä de ska byta tåg i Köpenhamn men då måste du ta dig till Köpenhamn. Att pedofilen Löfvén och hans rövpolare säger något annat är lögn. Han har ju inte hållt ett enda vallöfte hittills och ljugit om allt än så länge.
En tredje sevärdhet är att du ställer dig vid ett skattekontor en tidig morgon i Malmö. Där ställer sig de muslimska horderna i kö innan ens kontoret har öppnat och du får en indikator på hur många som vill ha ett personnummer. Alla dessa saker som jag räknat upp ger dig en direkt indikator på hur många som väller in i landet jämfört med vad "som skrivs". För sådant skrivs det inte om fast vissa skattekontor ligger 10 meter från en journalistredaktion och man borde ha lagt märke till att fel och dubbelparkerade bilar som står överallt i närheten av skattekontoret och redationen och till och med upptag handikapp-parkeringen. Ofta är bilarna muslimerna kommer i till skattekontoret avställda, alltså saknar både försäkring och skatt för man vet att chansen att bli tagen är liten och om man blir tagen så drar man upp rasismkortet för att bete sig som en skit är deras norm. Det är dig det är fel på och inte honom.