2008-04-19, 09:34
  #61
Medlem
.sixs avatar
Har en liten request på namnet på en viss GGG film. Minns tyvärr inte så mycket av filmen, men en scen som stack ut var en då Betty befann sig i vad jag tror var en skåpbil eller större jeep och hade brutalt lesbiskt sex med en negress.

Skulle vara ytterst tacksam om någon kunde ge mig namnet , tackar!
Citera
2008-04-19, 15:03
  #62
Medlem
JHGFs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av .six
Har en liten request på namnet på en viss GGG film. Minns tyvärr inte så mycket av filmen, men en scen som stack ut var en då Betty befann sig i vad jag tror var en skåpbil eller större jeep och hade brutalt lesbiskt sex med en negress.

Skulle vara ytterst tacksam om någon kunde ge mig namnet , tackar!
GGG - Betty Die Reise Nach Spermanien
Citera
2008-04-28, 12:03
  #63
Medlem
.sixs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av JHGF
GGG - Betty Die Reise Nach Spermanien

Ja den var det, tackar så mycket!
Citera
2008-05-09, 21:52
  #64
Medlem
whogivesafucks avatar
Citat:
Ursprungligen postat av JHGF
GGG - Betty Die Reise Nach Spermanien

JHGF Your my man!!!!

Denna har jag inte sett. Å Betty som bara är... Här skall tankas film
Men varför köper du när det finns så ruskigt mycket att tanka fritt?
Har nog plockat hem ett 30-Tal
Citera
2008-05-10, 23:11
  #65
Medlem
JHGFs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av whogivesafuck
JHGF Your my man!!!!

Denna har jag inte sett. Å Betty som bara är... Här skall tankas film
Men varför köper du när det finns så ruskigt mycket att tanka fritt?
Har nog plockat hem ett 30-Tal
Jag föredrar de äldre GGG filmerna med Betty bl.a. framför de nya. Jag saknar den mörka studion som var GGG:s adelsmärke. Det var bättre förr. De äldre filmerna verkar vara svåra att få tag på. På de torrentsidor jag har sökt på finns det mest nya filmer och de håller inte samma klass. Men jag kanske söker på fel sidor?
Därför tycker jag det är enklare att beställa de filmer jag vill ha.

Av de nya tjejerna är det Magdalena och i viss mån Cissie som håller hög klass. Men det finns bara en Betty. Den tjejen älskar verkligen sperma. Ich liebe dich Betty
Citera
2008-08-01, 22:37
  #66
Medlem
antagonistens avatar
tl;dr

Hur mång filmer har "John Thompson Productions" gett ut?
IMDB listar 361 filmer, men alla filmer jag har sett har haft produkt-ID:n på 2000-någonting.

Visar produktkoden vilket årtionde filmen är producerad, eller vad är tanken?
Citera
2008-08-02, 17:31
  #67
Medlem
volvo 240s avatar
För att hitta lite ovanligare filmer är Emule bra.

Hittade Betty Die Reise Nach Spermanien och la till den på nerladdning


Föredrar nog dock 666 framför GGG. Både piss och sperma, mkt trevligt heh.
Citera
2008-11-16, 22:09
  #68
Medlem
Ok här kommer mitt första inlägg:
Me like John Thompson: yes:
Citera
2010-10-01, 10:24
  #69
Medlem
Knullombudsmannens avatar
Bump av denna tråd!

GGG-filmerna ligger högt i kurs när jag gör ett snabbt besök i US-Videos automatbås för en stunds njutning.

På sistone har en kvinna vid namn Melanie Moons dykt up i dessa filmer. Hemskt söt, oanständigt mycket silikon i brösten och sen allt annat som hör en god GGG-film till: stafettsamlag i de flesta kroppsöppningar, allt eftersom hon får ta emot fler och fler utlösningar.

Jämfört med annan porr är GGG-filmerna både PK och inte PK. Det som känns PK är att det inte är så förtvivlat tillrättalagt utan man helt enkelt har samlat en eller ett par kvinnor i en porrfilmsstudio och sedan har de ångande, intensiv sex med väldigt många män. Inga malplacerade försök till skådespeleri eller idiotiska kommentarer och misogyna tillmälen utan män och kvinnor bara "knullar som kaniner". I princip det enda som "sägs" är flämtande andning och ljud som porrskådisen gör när han/hon inte riktigt kan hålla sig. Och så fruktansvärt mycket fokus på explicit förnedring är det inte, knappt någon. I och för sig har en kvinna i dessa filmer samlag i flera kroppsöppningar samt tar emot ca 10-30 utlösningar från ca 10 män under akten och jag vet att en del personer upplever att den situationen i sig är underförstått förnedrandre gentemot kvinnan och att hon är undergiven i den. Själv ser jag det inte riktigt så utan jag ser bara en väldigt långt driven samlagssituation, men det är ju bara min personliga åsikt. Det finns de som gillar den underförstådda förnedringen medans andra finner den frånstötande.

Lokalerna som används är helt ok i dessa filmer, det ser ut som miljöer optimerade just för genomförande av gruppsex inför kamera vilket bara förstärker känslan av att filmerna handlar om en specifik sak: sex!

Dessutom mycket PK att samlagen inte upphör bara för att kvinnan fått 5 utlösningar i munnen utan hon fortsätter intensivt, med skillnaden att hon är ännu mer attraktiv med all sats som hon har fått lite överallt (ansikte, mun, bröst m.m).

Sen att bystdrottningen Cassandra Riesen är med i en av dem säger väl allt. Visserligen gör hon inga anala samlag där (hon gör däremot riktigt finstämda sådana i andra porrfilmer) men jösses vad bra hon är!

Filmen med Cassandra har den väldigt fåniga titeln "Hippie Yeah, hier mit den sperma". Kan inte riktigt svara på om GGG-filmernas titlar är bara billigt idiotiska eller om dom faktiskt har en viss charm. Dom är som filmerna i alla fall... rakt på sak utan onödigt tjafs.

Sen är jag inte så förtjust i urin i pornografi, men oftast slipper man det i GGG.

Kort och gott, en serie PK filmer man skulle kunna diskutera på familjeliv.se faktiskt! KnullO ger godkänt med andra ord!
Citera
2010-10-01, 22:00
  #70
Medlem
kinky_Ms avatar
Förstår inte varför ni vill ha filmer med Betty. Hon är troligen den fulaste av alla tjejer som varit med i någon GGG-film.
Citera
2010-10-02, 15:45
  #71
Medlem
kinky_Ms avatar
Verkar som John Thomson har eller skall sluta.

Från Anette Swartz blog(31/8 2010):
"Since it was a open secret, that John Thompson wanted to give up the porn business for a while (unimpassioned, draggy & infrequently shootings for several years), finally he closed his production in Munich. So, everybody who wants to have devotional objects (e.g. old pissed clothes), needs to be fast, since he wants to leave Munich briefly.
So, what’s next? I think they will release all the old stuff, new arranged on DVDs once again – but no one will continue shooting under his name. Within the last years, more and more other people within his stuff, tried to manage the shootings – but the problems has been obvious: lame scenes, lack of cum shoots, boring pictures… “If one doesn’t do everything oneself…” He even tried to find people willing to pay a lot of money to get “porn producer trainings"
Citera
2010-10-04, 04:24
  #72
Medlem
JHGFs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av kinky_M
Förstår inte varför ni vill ha filmer med Betty. Hon är troligen den fulaste av alla tjejer som varit med i någon GGG-film.
Någon skönhet är hon inte, men hon ser väl hyfsad ut. Det som gör Betty speciell är hennes undergivna, perversa och spermagurglande stil. Det hon saknar i utseende tar hon igen med en unik kåthet.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in