Citat:
Ursprungligen postat av Herostratos
Den där flickan av gambianskt ursprung som var med i ett gäng som misshandlade och rånade två tjejer på tunnelbanan verkade inte ha någon större empati. Hasse Aro lyckades klämma ur henne en halvdan ursäkt efter en massa lirkande, men det som hon tyckte var jobbigast var att det var pinsamt att se sig själv på tv. Det sa hon flera gånger. Hon verkade vara helt empatistörd.
Känner de två tjejerna som blev påhoppade av jallasgänget i tunnelbanan, tjejerna blev mordhotade och kallade för horungar osv, i slutet av misshandeln/rånet gråter båda tjejerna och en frågar varför och den arabiska tjejen svarar att "hon gör som hon vill".
Vet att tjejerna är väldigt upprörda över att den afrikanska tjejen sitter i tvn och "ber om ursäkt" när hon inte ens kan komma ihåg vad som hände den kvällen. I den långa ocensuerade intervjun sitter hon och skyller ifrån sig på de 2 tjejerna som hon menar "började bråket" samt att hon inte minns händelsen trots att hon och hennes 4 polare var nyktra och slog/hotade/rånade/sparkade de här 2 tjejerna i över 10minuter i en tunnelbanevagn.
Hade hon verkligen menat väl hade hon berättat vad hon sa och gjorde, samt vad hennes vänner gjorde, men det håller hon minsann käften om. Vidriga människa.