Flashback bygger pepparkakshus!
2007-06-03, 15:19
  #1
Medlem
Antifrezes avatar
hejsan

Mitt bredband har börjat fucka sig ... Jag har bytt dator till en med vista i sig och sefter det så fungerar det inte som det skall..

Allt fungerade bra i början , till jag skulle börja tanka film/spel. som är det är nu kan jag tanka ner ca 1 Gb innan internet dör. får begrensad uppkoppling och kan inte göra ett skit.

Har ringt Min Internetleverantör som är TDC och fått lite hjälp men det fungerar ändå inte.... är det någon som vet vad jag kan göra för att fixa det så skulle jag bli glad.

Vid ev frågor så skriv dem så svarar jag ....
Citera
2007-06-03, 16:46
  #2
Medlem
DennisOlofs avatar
Lite OT, men vista, usch.

Jag skulle inte rekomendera någon att köra vista, det är för nytt och XP fungerar fortfarande bra. Förmodligen har du drivrutins problem, men nu gissar jag bara.
Citera
2007-06-04, 09:42
  #3
Medlem
/Nisse_Hults avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Antifreze
hejsan

Mitt bredband har börjat fucka sig ... Jag har bytt dator till en med vista i sig och sefter det så fungerar det inte som det skall..

Det är inte ditt bredband som strular, det är din dator...

Troligtvis SBS orsakat av uteblivet RTFM!

Citera
2007-06-04, 10:18
  #4
Medlem
hanumans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av DennisOlof
...Förmodligen har du drivrutins problem, men nu gissar jag bara.
Instämmer i DennisOlofs gissningar. Du är inte den första som blir rövknullad av drivrutinsproblem i vista om det nu är det du har.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in