Citat:
Ursprungligen postat av De Large
Hur tycker ni andra? Jag börjar känna att det är dags att sätta blyge kenta på ignore så debatten kan få leva, när man går in och bara får läsa provokativa inlägg från den tönten så försvinner viljan att skriva inlägg i denna tråd.
Så, nu var det gjort, hoppas fler gör som jag så vi kan strunta i vad han skriver.
Jag såg matchen mot Arsenal idag och det var bra spel av Everton långa perioder, en del frammåt med inte några bra avslut, 1p hade suttit fint. Men dom + 2 till tar vi mot newcastle.
Tycker Everton har gjort det bra denna säsong. I slutet har det inte varit så många målfester. Men inte ens Tottenham har ju gjort många glada. 1-1 har ju varit populärt. Everton saknar kyla och en riktig spets i anfallen tycker jag. Arsenal markerade bra och gör det oftast svårt för motståndarna på Emirates.
Är dock inte säker på 3 pinnar mot Newcastle.
Säsongen slutar lite lustigt ändå. Var helt säker på att Fulham skulle åka. I början av säsongen fick dom ofta mål emot sig i slutet och ibland var det knappast rättvist. Kanske jämnar det ut sig i slutet. Men dom var fan inte värda 3-3 hemma mot Tottenham.
Birmingham åker ur tror jag. Trodde på bättre säsong för dom. Men dom har varit usla, trots två segrar mot Tottenham.
Tottenhams säsong har varit hemsk i ligan. Fick onda aningar i premiären och det höll i sig. Snyggt att rädda säsongen med en busenkel seger i ligacupen.
Väntar med att värdera nykomlingarna. Men kul att klassiska Stoke kom upp. Får dock en Derby Co känsla där.