Citat:
Ursprungligen postat av
ljungish
Vad tycker ni är skillnaden mellan ett rent sub rus och om jag skulle ha blandat in lite xanor. Har några xanor hemma ifall jag skulle vilja boosta. Men jag skulle vilja veta vad skillnaden blir och hur ”boosten” känns.
Blir de ett värre opiat rus eller blir de mer benzo rus?
Dela gärna med er av egna erfarenheter
Och ja, jag vet ett det inte är en bra blandning, men med måtta så funkar det. Jag skulle ju inte få för mig attt dricka 5helrör på 1 kväll liksom. Fridens!
Jag tror att du kommer att få lite olika svar på den frågan, men man blir mer avslappnad. Speciellt om man blandar med Iktorivil, Diazepam eller någon annan starkt muskelavslappande bensodiazepin.
Själv brukar jag blanda Subutex och Xanor och det är mest för att få ut mer kräm ur Subutexen. Annars så stänger ju Xanoren av skallen på ett skönt sätt och boostar på så vis också.
Sen har ju Xanor en liten muskelrelaxande effekt som är skön. Dock inte att jämföra med Ikto eller Stess. Men Xanor är den benso jag föredrar att blanda med opiater just därför att den verkligen stänger av alla onda tankar i skallen (som opiater inte alltid gör) + att man får lite muskelrelax
Citat:
Ursprungligen postat av
who-
Någon här som får adhd medicin medans ni går i programmet? Vill gärn veta hur ni mår med den blandningen.
Fridens liljor
Jag har en vän som får 12 mg Buprenorfin och 80 mg Ritalin per dag. Hon säger att Subben inte ger ett skit längre utan att det är Ritalinen som gör att hon orkar göra saker och att den tar bort hennes ångest.