Nej det här är inget skämt dock kan ni titta på mina bilder om ni vill ha er ett skratt

är en amatör som styrketränat av och till i ca 2-3 år haft långa uppehåll som 5 månader på grund av jobb och lumpen m.m.
vill sätta igång seriöst igen men anser personligen att min kropp ser "konstig" ut, mina revben sticker ut även jag inte anser mig som pinnasmal (längre) och har mer fett på benen än resten av kroppen, och ytterkonturerna under brösten och över kuken ser konstiga ut enligt mig.
Tycker även jag ser platt ut framifrån hehe.
nej jag är inte någon som har komplex för min kropp vill bara ha råd till hur jag ska lägga upp träningen för att få bra symmetri. är inte ute efter att bli någon ronnie coleman för tror inte jag har kroppstypen till att bli så stor utan satsar mer på fitness, vet jag är långt ifrån men hey alla får väl ha mål.
Hoppas att ni ger mig seriösa råd och konstruktiv kritik nu och inte bara skrattar åt att en tanig har försökt på sig att posa haha
spelat rätt mkt amerikansk fotboll och gick på tå när jag va liten om det nu kan förklara benen på något sett, fick inte med hela vaden märkte jag men hoppas man kan tyda något , om inte så är dem relativt lika låren i fett% iaf.
ålder: 19
vikt: 72
längd: 180
tränat: skrev ovan, av och till i ca 3 år med rätt långa uppehåll
ni som tycker lumpen är ultimata stället att träna, visst fri tillgång till gym men jag värdesatte den fria tiden i början till sömn och konditionsträning.
tack på förhand.
http://i41.tinypic.com/izu5i9.jpg
http://i41.tinypic.com/24mge40.jpg
http://i42.tinypic.com/b6xdaq.jpg
http://i40.tinypic.com/2eegepe.jpg
http://i40.tinypic.com/xe0x2b.jpg