2006-10-27, 23:52
  #1
Medlem
flowss avatar
Varför?
Rehabilitering kan beröra många områden; alkohol-, sex-, spel-, narkotika-, shoppingmissbruk och stressproblem med mera.

Idag har vi inget lämpligt ställe att ställa en fråga om just rehabilitering av valfritt slag på. Speciellt knivigt blir det om man vill fråga om en generell rehabiliteringsmetod.

Under mina knapphändiga sökningar tack vare den mycket eminenta sökfunktionen stötte jag faktiskt på flertalet trådar som mycket väl skulle passa sig lämpliga under ett sådant forum.

Jag tror även att en tillförsel av skribenter skulle öka då det blir lättare att hitta till dessa specifika trådar som i dagsläget ligger spridda över i princip hela forumet

Perfekt under kategorin Vetenskap.

Ge mig era tankar!
Citera
2006-10-28, 00:50
  #2
Medlem
dumkopfs avatar
Funkar väl att lägga i det delforumet ens problem handlar om(alkohol, narkotika etc), annars finns ju Medicin och Hälsa.

Tycker att detta verkar rätt onödigt..
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in