Citat:
Ursprungligen postat av
cmdHoran
Jag vill addera förtydligande angående varan jag säljer. Om samma frågor dyker upp från intressenter så spar både dom och jag tid ifall det framkommer redan i annonsen.
”Versal efter punkt” var ett exempel på en liten störig detalj som jag gärna hade velat justera i efterhand utan att behöva radera annonsen. Samma sak med att addera förtydligande gällande varan som säljs.
Ah, och för att spara både din och min tid, så hade du kunnat vara tydligare med det i din trådstart?
Ditt bekymmer är alltså inte stor bokstav efter punkt, utan större saker...? Lite som att lägga ut en annons för en bil och "glömma" skriva att däcken är borta, och bilen står på pallbockar?
Tyvärr har jag ingen hjälp att ge, men i
mitt exempel är det kanske inte orimligt att radera och lägga ut annonsen på nytt. I fall som ligger mellan ditt exempel och mitt, så finns troligen en flytande linje där ny annons tillsist är det bästa valet.