Citat:
Ursprungligen postat av
fululf
Jag känner inte jättemånga som röstat SD men jag har ett par i släkten. Vissa som vacklat i sitt val 2026 tog slutgiltig ställning när SD började kampanja med Fröken Snusk, en maskerad brainrot-kvinna som hoppar omkring och gapar och skriker om snoppar och avgaser, till vad som bäst kan beskrivas som AI-dunkadunka. Hon har sin publik, visst, bland barnen till det absoluta bottenskrapet av svensk white trash. I en valrörelse har en artist som Fröken Snusk endast ett syfte:
Att skämma ut partiet. Och hon lyckades. Hon borde kampanja för V nästa omgång, som artisten som dödade SD och fällde Tidö. Eller kan hon ha varit planterad av Nooshi att infiltrera och döda SD?
Kan TS vara en vänsterpartist?
Var inte den där låten om vad vänstern och vad nooshi sysslar med tillräckligt rolig?
Jag tycker hon i den låten sammanfattade vad vänstern sysslade med och som det stod i texten, nooshi fiskade röster i grumligt vatten, det var det som avgjorde valet.
Jag är själv inget större fan, men den låten var bra och jag tyckte det var brilliant att lägga viktiga politiska budskap i en svängning låt.
Förmodligen har alldeles för många av nooshi röstare för lite språkkunskaper, så ev. det kan ha varit problemet. De skull ha gjort en version på arabiska också.