På med säkerhetsbälte bara.
Om du visste mängden tradar-chaffisar jag lossat åt som är så otroligt benade att man vilt försöker få dom att sova en kvart i lunchrummet. Vissa jobb betalar inte ett as och genom att jobba dygnet runt kan du balansera familj och ditt rötna kneg samtidigt.
Samma finns i Europa och i Sverige (gudars skymning, dom som satte kaklet i Marieholmstunneln i GBG fick betalt i tjack vissa av dom och sen OB i rena pengar om dom kunde jobba dygnet runt för att upphandlingen vanns av den som la lägst pris och lovade "tummis, heder och samvete" att dom visst kunde fixa utbildat folk som inte kostade nåt) så slappna av. Snacka med snubben som kör dig, och verkar han för fuckad för att köra - vänta in nästa.
EDIT: åker igenom Marieholmstunneln åtminstonde tre gånger i veckan och har inte sänkt axlarna än när man gör det. Nivån av fuskbygge där är helt jävla absurt. På papper är det toppen för det var det dom lovade under uppköp, men alla fel kan spacklas över och alla efter grundgjutningen är folk jag har insikt i. Hade inte litat på dom att skruva in en bänkskiva än mindre sätta tätning och eftergjutning och plattor och el i en tunnel under vatten.... Goa killar dock, men jävlar vad dom kan knarka!
__________________
Senast redigerad av triptyken 2026-09-09 kl. 18:42.