2026-09-09, 21:00
  #277
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av sonicguide
Uffe är väl egentligen inte Tidös val men SVT prioriterar honom för att han är statsminister. Han har tappat mycket röster

Ja, han är en brutalt svag ledare, skulle gärna se att Bohlin tar över när dem förlorar valet
Citera
2026-09-09, 21:00
  #278
Medlem
TUKs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Ahlenius86
Hur fan en kriminell handikapp alkis ha en tvåårig dotter

Alla FB-incels gråter sig till sömns av avundsjuka.
Citera
2026-09-09, 21:00
  #279
Medlem
VitruvianskeMannens avatar
Kommer brottslighet, migration, försvar och regeringsbildande komma upp som ämnen tror ni?
Citera
2026-09-09, 21:01
  #280
Medlem
Varken Ulf eller Maggan har en aning om hur verkligheten ser ut när man blivit sjuk, utförsäkrad, arbetslös… när man lever på väldigt lite pengar. Pinsamt vilket skit båda levererade till denna man i rullstol. A-kassan är bedrövlig och då menar jag inte ersättningsnivån, försäkringskassan lika bedrövlig och att få hjälp på soc idag är absolut inte självklart.
Citera
2026-09-09, 21:01
  #281
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av VitruvianskeMannen
Kommer brottslighet, migration, försvar och regeringsbildande komma upp som ämnen tror ni?


Det måste komma, något av det viktigaste de kan fråga de 2 kandidaterna
Citera
2026-09-09, 21:02
  #282
Medlem
BombaySaphires avatar
Citat:
Ursprungligen postat av aki04
Kan inte förstå på riktig hur någon kan rösta på en person som maggan som saknar pondus, utstrålning och ser ut som en obekväm padda på scenen

Deras väljarbas består till 25% av gamla 50+ vanesossar och till 75% av invandrare och bidragstagare.
Citera
2026-09-09, 21:02
  #283
Medlem
Maggan ser så förbannat dum ut ….
Citera
2026-09-09, 21:02
  #284
Medlem
feemaxxxs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av krackelerar
Nu drar dom fram en svensk bidragstagare.....bra där!

SVT visar "verkligheten" bakom bidragen

Rullar fram en stackare med en wt USA tröja som frågar vad de ska göra för att dra upp sådana från träsket. Rätta svaret vore “du sitter här i en rullstol som svenska skattebetalare har betalat. Du har blivit uppdragen ut träsket. Om du hade varit född i USA, som du verkar älska om man ser dina fula tröja, hade du varit död eller levt på gatan.
Citera
2026-09-09, 21:03
  #285
Medlem
Saaaatan vad hon fjäskar för publiken. Fyfan
Citera
2026-09-09, 21:03
  #286
Medlem
Anmäl till granskningsnämnden. Vad fan är det här? 90% av de som ställer frågor är så tydligt vänster.

Är detta ett jävla skämt?
Citera
2026-09-09, 21:03
  #287
Medlem
Maggan kör sin prata med barn på dagis retorik
Citera
2026-09-09, 21:03
  #288
Medlem
Ingen av dessa två eller deras parti är lösningen på flera problem. Försvaret har de båda varit med om att avveckla. Invandring, segregation, kriminalitet och utanförskap har de båda varit med och skapat genom att fylla landet med ett främmande folk. Den enorma skulden landet har där man ständigt lånar till driften. Den totalt misslyckade skolan med ett ständigt sjunkande resultat och kunskap.

Först kommunalisering av S och sedan sålt ut skolan till riskkapitalbolag med vinstintresse som ända mål av M. Äldreomsorgen där man tidigare låg i liggsalar i S äldreomsorg och där de gamla blir våldtagna och plundrade med M omsorg där det likadant är vinstdrivande företag som sköter det.

Har man skapat problemen sitter man knappast på lösningen, ingen av dessa är trovärdig utan är bara intresserade av sin igen inkomst och karriär!
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in