Citat:
Ursprungligen postat av
alexxanderhamilton
Jag förstår ju hur det kemiskt kan gå till. Men sen måste man leva med den här personen som egentligen inte har något att ge en. De flesta är ju urtråkiga att prata med.
Bli inte ihop med en vanlig tjej då. Bli ihop med någon gamerbrud som gillar att prata om Star Wars. Eller så får ni prata om saker som intresserar alla. Sånt som säljare (som ju är bra på att snacka) pratar om. Väder, aktuella nyhetshändelser, pedofiler som de sett på Dumpen etc...
Citat:
I den bästa av världar drömmer jag om ett nytt intressant nätverk av kanske 20 tjejpolare. Det hade varit trevligt faktiskt. Lite sköna snubbar också som man kan lira squash med.
Ok du gillar squash? Så varför inte hitta en tjej du kan prata om squash med?
Citat:
Dock är det ju svårt att ragga på unga tjejer när man blir äldre. Även om man kan hitta dom på krogen kommer man sällan nära. Dör hur kommer man egentligen nära kvinnor nuförtiden? När man inte längre delar klassrum och när de flesta jobbar hemifrån eller på en dator?
Internet eller Tinder. Eller så får du försöka vara på det stället där goth-tjejer promenerar när de går ensamma hem från skolan. Man raggar när tjejen är ensam, inte när hon har med sig en massa tjejpolare.
Citat:
Vilka jobb ska jag söka dör att konstant vara onringad av unga snygga tjejer som kan bli potentiella partners? Sjukvården ör totalt ointressant. Fotograf vore trevligt om man kan bli. Spela in porrfilmer? Var tror ni man ska leta och hur ska man lyckas lära känna någon för att utveckla känslor?
Ja porr är bra. Testa på Rosenlund eller Malmskillnadsgatan om du ser någon där som ser bra ut. De skulle nog bara ta 3000 kr för att spela in ett par scener. Annonsera annars på sexforum eller sök direktkontakt. Amatörer är mest prisvärda för de som redan varit med i porrfilmer blir snabbt dyrare. Åk till Amsterdam, där finns prisvärda tjejer. Eller fattiga länder typ Slovenien, Tjeckien eller Armenien. Välj ett snyggare hotellrum så kan du använda det som inspelningslokal på samma gång. Lämpligare än att filma i Sverige (konstiga prejudikat gällande porrfilmsinspelning om du inte hade lokalens godkännande och de stämmer dig).
Använd bra belysning och kameror i många vinklar. Gopro och en pinne för närbilder. Och se till att tjejen är välansad och sminkar över eventuella hudproblem så att det inte ser ofräscht ut. Bestäm innan hur knullet ska vara men detaljstyr inte under knullets gång för då kan mannen tappa ståndet (om du ska ha en man med). Hälften av alla män i porr kan inte prestera när kameran är på pga prestationsångest så se till att ha minst två män som står redo, gärna såna som gjort porr förr så att man vet att de kan prestera. Manliga skådisar är typ gratis eller kostar någon tusenlapp om de ser bra ut.