I kommunen jag bor i så erbjuder samtliga restauranger som serverar dagens lunch en väldigt bra rabatt. Den var liksom uppåt mot 50%. Till polis/brand/ambulans.
__________________
Senast redigerad av Noccofocus 2026-09-06 kl. 23:12.
Restaurangerna känner sig tvingade ge rabatt och gratis läsk i gengäld släpps de i bussfil mm. Sen tjänar en vanlig 112 polis idag 50k i mån minst med några till fuskade övertimmar med påhittade stopp precis innan pass slut. Svensson blir rånade polisen har alldeles för höga löner jag skäms vart tog kallet vägen idag jobbar alla för pengarna inget annat.
Petra lundh är väl medveten om att resturanger tvingas till rabatter när de stövlar in i uniformen men gör noll för att stoppa. Inför totalförbud detta är ren muta. Skäms. Tungt kriminella som äger restauranger får hållhakar på poliser vilket de sen använder i fordonsstopp och blir släppta utan kontroll. Vet att de även hjälpt dem få se vad som står i mpmf misstankar spaning mm